2017
W listopadzie 2017 uruchomienie pomp ciepła odzyskujących ciepło z wód ujęcia drenażowego, służące do ogrzewania budynków stacji uzdatniania wody.
W związku z prowadzeniem koniecznych prac remontowych wystąpi przerwa w dostawie wody w dniu 27 marca od godz. 8.00 do 14.00 w rejonie ulic: Fabryczna, Kabaty
Ponad 50 lat historii Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.
z siedzibą w Żywcu ul. Bracka 66
W listopadzie 2017 uruchomienie pomp ciepła odzyskujących ciepło z wód ujęcia drenażowego, służące do ogrzewania budynków stacji uzdatniania wody.
W latach 2015-2016 modernizacja układu koagulacji i separacji zawiesiny pokoagulacyjnej w stacji uzdatniania wody.
W październiku na terenie oczyszczalni ścieków w Żywcu została uruchomiona nowoczesna suszarnia osadu.
W latach 2008 do 2010 oczyszczalnia ścieków w Żywcu została rozbudowana i zmodernizowana w celu oczyszczania ścieków z Żywca i siedmiu gmin Żywiecczyzny. W wyniku tej inwestycji podniesiono również efektywność usuwania biogenów ze ścieków. Proces biologicznego oczyszczania metodą osadu czynnego prowadzony jest w systemie sekwencyjnym przy wykorzystaniu 4 reaktorów.
W latach 2005-2006 modernizacja filtrów pospiesznych znajdujących się w stacji uzdatniania wody wraz z automatyzacją procesu.
Modernizacja przeprowadzona w latach 1988 -1996r. Działania te były konsekwencją konieczności spełniania zwiększonych wymagań jakościowych oraz zaspokojenia potrzeb nowych odbiorców, wśród których należy wymienić Zakłady Piwowarskie w Żywcu.
Okres rozwoju Przedsiębiorstwa oraz osiągnięcie obecnej formy organizacyjno-prawnej zakończyło się 1 stycznia 1992 roku, kiedy to RPWiK przekształcił się w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. Pierwszym Prezesem Zarządu został mgr inż. Stanisław Podrecki.
W styczniu 1975 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zostało włączone w skład Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jako Zakład Nr 2. Dyrektorem tego zakładu został inż. Jan Mańka, a następnie mgr inż. Stanisław Podrecki. W tym kształcie organizacyjno-prawnym Przedsiębiorstwo przetrwało do 1992 roku z uwzględnieniem zmiany w lalach 1991-1992, kiedy to Zakład nr 2 przekształcono w Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu.
Kolejne etapy rozwoju firmy, to pierwsza modernizacja oczyszczalni ścieków przeprowadzona w lalach 1971 -1972.
W maju 1965 r. uruchomiono stację uzdatniania wody przy ul. Kopernika a równocześnie trwał rozruch oczyszczalni ścieków przy ul. Brackiej. Równolegle do wymienionych oddano do użytkowania siać kanalizacyjną na odcinku ul. Klonowa - centrum miasta - ul. Bracka oraz wodociąg do osiedla 20-lecia (obecnie os. Parkowe)
Dnia 1 stycznia 1965r. utworzono Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu. Pierwszym dyrektorem przedsiębiorstwa został mgr inż. Stanisław Juraszek. W latach 1962 -1964 na terenie Żywca działał Zarząd Inwestycji Budowy Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków, który realizował równoczesną budowę stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w mieście, które do tej pory posiadało jedynie kilka kilometrów kanalizacji ogólnospławnej w centrum miasta.